Mai első részünkben a technikai alapokat tesszük rendbe. Ezekkel mindenképp tisztában kell lenned ahhoz, hogy egy weboldal működését és felépítését átlagemberként is megértsd és elképzelhesd.
Elmesélem, hogyan alakult ki maga a WordPress, és hogy miért nevezik tartalomkezelő rendszernek. Azt is megmutatom, hogy hogyan alakította át a WordPress vizuális szerkesztőfelülete a hagyományos kódoláson alapuló webfejlesztési lehetőségeket.
Ha eddig voltak is kétségeid, a hét végére te is meg fogod látni, hogy profi saját weboldalad összerakásához egyáltalán nem kell programozónak lenned. Kíváncsisággal és elszántsággal akár már a hét második felében a saját oldaladat szerkesztheted.
Mindegy, hogy mennyire kicsiben kezded, és mikorra növöd ki a kezdeti kereteidet. Ha megfelelő eszközöket használsz, a WordPress-t mindig az aktuális igényeidnek megfelelően fogod tudni bővíteni. Ha belevágsz, hamarosan te is megtapasztalod, hogy a határokat abszolút te húzod meg.
Cikkek, bemutatkozó oldalak, értékesítési felületek, webshopok – mindent meg fogsz tudni csinálni, amire csak szükséged lesz.
Az internet weboldalainak 30%-a fut jelenleg WordPress rendszeren. Ez darabszámban több mint 70 millió honlapot jelent. Az egyszerű vállalkozói weboldalak mellett olyan nagy nevek is letették voksukat a WordPress használata mellett, mint a Sony Music és a Yelp. Még a Facebook is WordPress-en viszi a blogmagazinját.
Nem baj, ha te most még csak “kicsiben” gondolkodsz. A legszuperebb az egészben az, hogy egy weboldal összerakásának ma már egyedül is félelem nélkül nekikezdhetsz. Ha gyerekként szerettél legózni, akkor a weboldalad összerakása is egy nagyon jó játék lesz. 🙂