Milyen eszközöket használ egy szabadúszó webdesigner, weboldal készítő?

A weboldal készítők és online marketingesek számára számtalan eszközt készítenek különböző csapatok. Szinte minden nap megjelenik valami új, hiper-szuper szoftver, ami elvileg még hatékonyabbá teszi a munkát.

Tényleg az a cél, hogy minél produktívabb legyél, de ehhez nincs szükség arra, hogy folyamatosan valami új programmal vagy app-pal bonyolítsd az életedet.

Elég, ha egy profi alap eszköztárat összeállítasz magadnak, amit aztán hatékonyan használsz. Ebben akarok segíteni ezzel a bejegyzéssel. Megmutatom, hogy jelenleg milyen eszközöket és funkciókat tartok a legjobbnak erre a célra.

Persze a saját szolgáltatásodhoz és az egyedi igényeidhez kell majd szabnod őket, de ha egy jó alapot szeretnél, akkor sokat tudok segíteni.

A cikk Youtube videó formában

WordPress

Okés, kicsit hülyeség lehet kiemelni, de ha honlapokat készítesz, akkor valószínűleg az ingyenes WordPress-t fogod használni.

Millió előnye van, ezt nem részletezném, de a teljes kép kedvéért bevettem a felsorolásba.

Elementor Pro

A WordPress honlapok készítésénél 1 olyan fizetős eszköz van, ami mellett nem lehet elmenni. Havonta pár ezer Ft-os befektetés, de ennél jobb helyre szinte nem is teheted a pénzed. Ez pedig az Elementor Pro oldalépítő. Tartozik hozzá egy ingyenes sablon, mi is ezt használjuk.

elementor pro oldalépítő

Ha ezek a kifejezések ismeretlenek a számodra, akkor van rá jó sok tartalmunk itt vagy itt.

Ezzel a kötelező alapokat le is tudtuk, de mit érdemes még használni?

Photoshop

Valamilyen képszerkesztő szoftverre mindenképp szükséged lesz. Rengeteg más választási lehetőség is van, de ha nem szeretnéd bonyolítani a dolgod, akkor a Canva-t ajánlom.

Ott van még az Affinity is, de inkább azt ajánlom, hogy ismerkedj meg a Photoshop használatának az alapjaival.

Nekem is sok időbe telt, míg rászántam magam, de vannak olyan feladatok, amiket érdemes megtanulni.

A másik fontos érv mellette a versenytársaival szemben, hogy mindenki ezt használja, ezt a tudást értékelik a piacon. Ha más munkáját veszed át vagy arculati elemekből dolgozol, akkor sokszor Photoshop fájlban is elérhetőek ezek, így könnyebb lesz alakítani őket.

adobe photoshop képszerkesztő

Egyéb Adobe termékeket is lehet használsz majd, mint az Illustrator, Lightroom, After Effects, Premiere Pro, de ezek már egyedibb esetben szükségesek.

Nem kell rögtön Photoshop guruvá válnod, de sokat jelenthet, ha pár trükköt megtanulsz.

Google Workspace

Vállalkozásaink kihagyhatatlan eleme a Google Workspace.

Hihetetlen, hogy mennyi mindent adnak potom összegért.

Kezdésnek lehet használni az ingyenes verziókat is, de itt bőven megéri előfizetővé válni.

Google Workspace szolgáltatások

Mi a levelezőrendszert – Gmail –  saját email címmel használjuk. Ezen kívül még jó sok email címünk van, de az összesítő fiókunk itt található.

A Google Drive-on van az összes, de tényleg az összes tartalmunk. Persze rendszeresen kimentjük őket egy külső meghajtóra, de ide gyűjtünk mindent. Van egy olyan funkció is, amivel tükrözni lehet a fájlokat a számítógépre, így nem kell mindenhez a webes alkalmazást használni. Ez rengeteget gyorsít a fájlok rendezésekor.

A Word és az Excel helyett is a Google saját termékeit használjuk – Google Dokumentumok és Táblázatok -, mert egyszerűbb megosztani eszközök és személyek között, megjegyzéseket lehet írni, szóval tényleg szinte tökéletesek. 

A Calendar, azaz a naptár nélkül én sajnos már nem emlékszem semmire.

Végül pedig a megbeszéléseinket általában Google Meet-en tartjuk.

Asana

Érdemes már a legelején projektmenedzsment szoftvert használni, akkor is, ha csak 1-2 projekted van, mert úgy fogsz rendszerezetten és gyorsan haladni.

Természetesen nem árt, ha előre tudod, hogy a különböző projektek milyen lépésekből állnak, de ha ez megvan, akkor rengeteget segít a hatékonyság növelésében.

Nálunk is időbe telt, mire ki tudtuk alakítani a rendszert úgy, hogy ne legyen túl sok munka vele, de ezt muszáj saját magadra szabnod.

Mi szimplán az ingyenes verziót használjuk.

Slack

Az ügyfelekkel és más partnerekkel való kommunikáció egy szeletét érdemes részben átcsoportosítani Slack-re, az email-ezés helyett.

Slack céges kommunikációhoz

Az ingyenes verzió is bőven használható, különböző szobákat lehet létrehozni, így ha grafikussal, fejlesztővel, szövegíróval vagy bárki mással is együtt dolgozol egy adott projekten, akkor szépen be lehet őket is csatornázni.

Toggl Track

Az munkaidőd mérése több szempontból is fontos. Ha vannak olyan feladatok, amiket óradíjban számlázol, akkor egyértelműen mérned kell, hogy mennyit is dolgoztál rajtuk.

Emellett fontos, hogy tisztában légy a hatékonyságoddal. Ez segít kiértékelni a projekteket: megérte-e neked, vagy ha nem, akkor mivel volt baj. Milyen feladatokat becsültél alul és mi az, amit gyorsabban elvégzel, mint gondoltad volna.

Nekem mentálisan is segít nekiállni a munkának, hiszen ha már elindítom az órát, akkor tényleg dolgozni kell.

Mi a Tracking Time fizetős verzióját használjuk, de az ingyenesek között kb. mindegy, hogy milyet állítasz be, a lényeg hogy használj valamit. 

Számlázz.hu

Ma már butaság kihagyni az online számlázás adta lehetőséget. Erre mi a Számlázz.hu-t használjuk.

A Billingo is egy jó választás egyébként, de ez általában úgy megy, hogy ahol elkezded, később is annál maradsz.

Ezeket az adminisztratív dolgokat én is utálom, de muszáj foglalkozni vele, hogy a kötelezettségeidet teljesítsd és hogy az ügyfeleknek is rendben kimenjenek a számlák.

Loom

Weboldalak készítésekor rengetegszer szükség lehet arra, hogy egy képet vagy egy gyors képernyővideót készíts, és így jobban el tudd magyarázni az adott problémát vagy megoldást.

Mi erre a fizetős Camtasia-t és Snagit-et használjuk, de csak azért, mert komolyabb szintű online kurzusokat készítünk, de ha te nem csinálsz ilyeneket, akkor az ingyenes megoldás is bőven megteszi.

A Loom egy szuper szoftver, amit bátran ajánlunk.

Youtube

A Youtube-ban az a jó, hogy nem csak a Youtuberek számára hasznos, hanem egy szuper ingyenes rendszer, ahol tárolni lehet videókat.

Feltölthetsz olyan oktatóvideókat, videó formátumú ajánlásokat is, amelyeket nem muszáj nyilvánossá tenni mindenki számára.

Nagy Attila Youtube videok

Mi egy profibb megoldást, a Vimeo-t használjuk, de az ingyenes verzió itt is tökéletesen elég.

Egyéb WordPress trükkök

Ezek voltak a főbb eszközök, de a weboldal készítők rengeteg plusz kis szoftvert vagy megoldást használnak.

Érdemes például készíteni egy saját WordPress telepítést. Ez azt jelenti, hogy amikor egy új ügyfélnél telepíted a WordPress-t, akkor már előre be lesznek állítva az alapok, fent lesz az összes bővítményed, Elementor alapbeállítások, szóval sokkal gyorsabban elkezdheted építeni az oldalakat. Ez már haladóbb dolog, de az egyik legkirályabb.

Emellett nagyon sok bővítmény van, amelyek a legjobbak lehetnek bizonyos feladatokra, mint időpontfoglalás, többnyelvűség, űrlapok, stb.

Ezen felül még vannak Google Chrome bővítmények is és még haladóbb, egyedibb esetben használt eszközök, de a cél, hogy egy alap fegyvertárad meglegyen.

Összefoglalás – Weboldal készítő eszköztár

Mindezekből áll egy szabadúszó weboldal készítő eszköztára.

Nem az a cél, hogy millió szoftvert és hacket használj, hanem hogy minél jobban leegyszerűsítsd a folyamataidat, mégis meglegyenek a különböző funkciókra a megoldásaid.

  • Weboldal keretrendszer: WordPress
  • Sablon és oldalépítő: Elementor
  • Képszerkesztő: Photoshop
  • Email: fizetős Gmail
  • Tárhely: Google Drive
  • Dokumentum kezelők: Google Dokumentumok, Táblázatok
  • Online Naptár: Google Calendar
  • Videóhívás: Google Meet
  • Projektmenedzsment: Asana
  • Üzleti kommunikáció: Slack
  • Időmérés: Toggl Track
  • Számlázás: Számlázz.hu
  • Képernyőkép és videó: Loom
  • Videó tárhely: Youtube

Kíváncsi vagyok, hogy ha te is ebben világban mozogsz, akkor milyen más eszközöket használsz esetleg, vagy mik a kedvenceid? Kommentben nyugodtan írd meg!

Bízom benne, hogy segítettem megtalálni az új kedvenceidet. Érdemes kipróbálnod őket, hogy ezzel is segítsd a hatékony munkát. Sok sikert hozzá!

4 válasz

  1. Szia, Attila!

    Köszönöm szépen a rendkívül hasznos blogbejegyzéseid. Nagyon örülök az aktivitásodnak, szinte minden bejegyzésedben találok új információkat.
    Például az ebben a bejegyzésben szereplő Loom számomra még nem volt ismerős, és nagyon megtetszett. Biztos, hogy használni fogom.
    Több éve már, hogy VIP tagságot váltottam Nálatok, és ez nagyon jó döntésnek bizonyult.

  2. Szia Attila!

    Ez az anyag egyszerűen szuper. Sok újdonságot találtam benne. Évek óta kerestem ilyen infókat és most hip-hop már itt is van.

    Nagyon szépen köszönöm!

  3. Szia Attila,
    az előre telepített saját wp-t találom ebből a felsorolásból a leghasznosabbnak. Rengeteg időt fogok vele megtakarítani.
    Köszönöm a bejegyzésed!
    Üdv.
    Gergely

  4. Köszi a tippeket! Szinte ugyanezeket használom én is. Innen ami nekem új volt az az Asana és a Slack, ezeket nem ismertem, az Asana jónak tűni, azt mindenképp ki fogom próbálni, de ebben a Slack-ben én nem látom a segítséget amitől gördülékenyebb lenne a munka, erre a Google eszköztárai is megfelelőek (legalábbis nekem), gmail, meets, naptár, keep, tasks, drive.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hasonló cikkek